Viete ako správne vystaviť faktúru? 10 návodov zdarma

Čo mám uviesť na faktúre do zahraničia?
Kedy fakturovať s DPH a kedy bez?
Ako si sledovať obrat pre registráciu za platiteľa DPH? Čo sa doňho počíta a čo nie?
Čo všetko sa vzťahuje na podnikateľa, ktorý dodáva služby do EÚ (napr. registrácia podľa § 7a)
Čo na faktúre – a najmä kedy – uvádzať: číslovanie, náležitosti, sadzby či formulky?
Aký je vlastne rozdiel medzi neplatiteľom DPH, “čiastočným” platiteľom a plnohodnotným platiteľom DPH?

 

Po vyše dvojročnej spolupráci s tímom on-line služby SuperFaktura.sk sme si povedali, že dáme užívateľom, čitateľom a priaznivcom našich blogov , než len osamotené články či krátke návody.

 

Pripravili sme pre Vás pomerne podrobný návod, ako vystavovať zálohové, daňové či vyúčtovacie faktúry v rôznych situáciách z praxe. Nejde teda o žiaden riedky eBook s pár ožutými tipmi, na aké sme dnes na internete zvyknutý, ale 32-stranový návod, ako sa zorientovať v základných situáciách. Na príbehu podnikateľa Martina si ukážeme, čomu všetkému podlieha podnikateľ na svojej ceste: často začína ako neplatiteľ DPH, neskôr začne dodávať služby do EÚ (áno, tu už do hry vstupuje DPH) a napokon je za určitých situácií povinný sa registrovať za plnohodnotného platiteľa DPH. A navyše si rovno aj ukážeme, ako majú – a ako pekne môžu – faktúry vyzerať.

 

eBook “Ako správne vystaviť faktúru? 10 užitočných tipov z praxe” je ÚPLNE ZDARMA.

 

Stiahnuť si ho môžete tu

 

button

 

Verím, že Vám pri práci či podnikaní pomôže :)

O autorovi: Peter Furmaník

Fanúšik podnikania a jednoduchého, motivačného a priateľského podnikateľského prostredia. Nastavovač, vysvetľovač, autor a bloger so záľubou v poľudšťovaní jazyka podnikateľských zákonov. Špecializujem sa na spoluprácu s internetovými podnikateľmi a chlapíkmi z oblasti IT.

Share This