O blogu

Zákony pre podnikanie na Slovensku nehovoria ľudskou rečou. Ak potrebujete vyriešiť konkrétnu situáciu zo života firmy, čítaním v zákonoch ju nájdete len málokedy. Odpovede sa ukrývajú na rôznych miestach a to nielen jedného predpisu. Čo nevysvetľujú zákutia jedného zákona, musíte hľadať v iných – ak to nenájdete tam, čakajú vás vyhlášky, metodické predpisy či vysvetlenia, ktoré vydáva niekoľko rozličných úradov. A keď napokon máte šťastie, formulácia daného ustanovenia je určená pre kadekoho iného, len nie pre vás. Je jednoducho nezrozumiteľná.

Odsledovať či ovládnuť všetky oblasti a možné situácie je aj pri najväčšom úsilí takmer nemožné a dovolím si tvrdiť, že ja a moji kolegovia v praxi sa slušne často venujeme doslova vedecko-výskumnej činnosti, ako je to a to ustanovenie vlastne myslené, s čím súvisí, čo sa v rámci neho (ne)dá či čo ním zamýšľal pôvodný autor. Blog je preto úžasným miestom na triedenie myšlienok, riešení a postupov. A budem rád, ak by bol priestorom aj pre – blogujúcich i neblogujúcich – kolegov, aby sme prostredníctvom konštruktívnych diskusných príspevkov či kvalitných hosťovských príspevkov našli v spleti často chaotických pravidiel správnu cestu.

S ambíciou vyhnúť sa “fachidiotizmu” napíšem občas tip na zaujímavú podnikateľskú knihu, pomôcku, nástroj resp. zlepšovák, ktorý pomôže pri podnikaní, kancelárskej práci alebo štúdiu či zaujímavý podnikateľský projekt.

Príjemne strávený čas na blogu vám praje autor.

Ak sa Vám čokoľvek páči, nepáči, máte nápad na vylepšenie či konštruktívnu kritiku, neváhajte ma kontaktovať .

Dôležité PS: Texty na tomto blogu vyjadrujú môj odborný názor a skúsenosti vrátane všetkých prípadných omylov, ktorých sa vo vyššiespomínanom legislatívnom bordeli nie je ťažké dopustiť. Nepreberám preto zodpovednosť za činy, ktoré na základe nich urobíte. Ak máte pocit, že ktorýkoľvek článok potrebuje doplniť či opraviť, využite prosím diskusný systém pod každým článkom, do ktorého sa prihlásite pod vlastným menom či “social” nickom – reagovať však budem len na konštruktívne príspevky podpísané celým menom a priezviskom. Takto budeme mať z témy a následnej diskusie prínos všetci.

 

Odborník je človek, ktorý vo veľmi malej oblasti urobil všetky chyby, ktorých je možné sa dopustiť.

Niels Bohr, dánsky fyzik a nositeľ Nobelovej ceny

 

Kde začať?

Stiahni si úplne ZDARMA:

 

Ak sa Ti blog páči alebo je pre Teba užitočný, môžeš jeho autora podporiť – napr. pozvať na pohár vína kliknutím na obrázok. (Viac o službe PayPal). Je to jednoduché, ale ak sa Ti nechce použiť PayPal, pošli svoj darček bankovým prevodom. Ďakujem za každú podporu