2012: Rok, ktorý mal mnohé zmeniť

Rok 2012 mal byť poznačený 2 udalosťami: daňovo-odvodovou reformou a údajným koncom sveta. To druhé zatiaľ neprišlo a tomu prvému – čiže reforme – sme unikli len o vlások. Živnostníci tak neprišli o 40%-né paušálne výdavky a dohodári nemusia platiť odvody. Na prelome rokov sa však aj bez reformy novelizoval celý rad daňových, odvodových a účtovníckych zákonov

Novinkou je najmä register účtovných závierok, obmedzenie odpočítania daňovej straty či zrušenie leasingového odpisovania prípadne nový spôsob počítania daňových odpisov.

Trochu podrobnejšie o novinkách pre r. 2012 vrátane nových nezdaniteľných častí či minimálnych odvodov píšem v článku na Investujeme.sk.

O nových číslach účtoch, prechode na fiškálne pokladnice či povinnej elektronickej komunikácii pre platiteľov DPH zas tu.

O autorovi: Peter Furmaník

Fanúšik podnikania a jednoduchého, motivačného a priateľského podnikateľského prostredia. Nastavovač, vysvetľovač, autor a bloger so záľubou v poľudšťovaní jazyka podnikateľských zákonov. Špecializujem sa na spoluprácu s internetovými podnikateľmi a chlapíkmi z oblasti IT.

Share This